صاف – لطیف آفتاب تصویر شریفی نیا ملیکا شریفی نیا

صاف – لطیف: آفتاب تصویر شریفی نیا ملیکا شریفی نیا محمدرضا شریفی نیا اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید , جراحی‌بینی از مد افتاد

دکتر کلانترهرمزی: افراد جراحی قشنگی را به شكل معجزه ای می‌بینند که جراح انجام می‌دهد 

چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید , جراحی‌بینی از مد افتاد

جراحی بینی از مد افتاد؛ چشم گربه ای و کپی از هنرپیشه ها رسید

عبارات مهم : ایران

دکتر کلانترهرمزی: افراد جراحی قشنگی را به شكل معجزه ای می بینند که جراح انجام می دهد

عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک می گوید: در مجموع جراحی های زیبایی، کشور عزیزمان ایران به نسبت جمعیت، رتبه اول را در دنیا دارد.

چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید , جراحی‌بینی از مد افتاد

دیروز خبری در بعضی خبرگزاری ها و رسانه ها به نقل از رییس انجمن جراحان پلاستیک منتشر شد كه در آن اشاره شده است بود به طور میانگین روزانه 300 جراحی قشنگی بینی در پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شود. این خبر البته در جای دیگری اشاره كرده بود این آمار ماهانه 20 هزار جراحی قشنگی است كه با روزی 300 جراحی، همخوانی نداشت. جهت اطلاع از این كه چه آماری از جراحی قشنگی بینی در كشورمان وجود دارد و این كه چه تغییراتی در سال های گذشته در روند جراحی های قشنگی انجام شده، با دكتر عبدالجلیل كلانترهرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیك گفت وگو كردیم. او كه پیش از این هم نسبت به پرهیز از عمل های غیرضروری قشنگی هشدار داده بود، باز هم تاكید كرد كه بهتر است تا حد ممكن، از دخالت در فرم طبیعی صورت و بدن اجتناب شود.

گفت وگوی خبرآنلاین با این استاد دانشگاه و فوق تخصص جراحی پلاستیك را در ادامه بخوانید؛

دکتر کلانترهرمزی: افراد جراحی قشنگی را به شكل معجزه ای می‌بینند که جراح انجام می‌دهد 

آمار دقیقی از جراحی قشنگی بینی در پایتخت کشور عزیزمان ایران یا به طور كلی در کشور عزیزمان ایران داریم؟

آمار دقیقی نداریم چون در این زمینه تنها وزارت بهداشت است كه می تواند آمار داشته باشد. هرچند بعضی عمل ها ثبت نمی شود، با این حال وزارت بهداشت برنامه ای را دارد كه تمام اعمال جراحی كشور كه در بیمارستان های دولتی انجام می شود را به صورت الكترونیك ثبت می كند، یعنی وزارت بهداشت در هر لحظه می تواند این آمار را داشته باشد كه چه میزان عمل انجام شده است است و درواقع بهتر است آنها این آمار را اعلام كنند.

بعد از گذشت این همه سال از تب جراحی بینی، هنوز آمار متقاضیان این عمل قشنگی فروكش نكرده؟

تب جراحی بینی مختصری كمتر شده است ولی درخواست جهت سایر عمل های قشنگی اوج رفته.

چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید , جراحی‌بینی از مد افتاد

چه عمل هایی؟

جراحی های فك و صورت، تزریق ها، جراحی های لیفت و لایپوساكشن. افراد ممكن است از كارهایی مانند لیفت و تزریق ژل ها در كوتاه مدت سود ببرند ولی در درازمدت برایشان دردسرهای زیادی وجود خواهد داشت. همچنین گاهی تقاضاهایی می شنویم به عنوان نمونه این كه می خواهند چشم ها را گربه ای كنند، لب ها را به شكل هنرپیشه های حاشیه خلیج فارس دربیاورند، كشش صورت زودهنگام و در سنین پایین انجام دهند، چال های روی گونه ایجاد كنند. این موارد از تقاضاهای مرسوم ولی غیراصولی است.

چرا جهت این عمل های قشنگی و به گفته شما غیرضروری اصرار وجود دارد؟

دکتر کلانترهرمزی: افراد جراحی قشنگی را به شكل معجزه ای می‌بینند که جراح انجام می‌دهد 

اغلب، افراد جراحی قشنگی را به شكل معجزه می بینند، فكر می كنند یك جراح قشنگی هر كاری بخواهد می تواند انجام دهد، در حالی كه اینطور نیست. یك جراح پلاستیك، دوره تناسب قشنگی را هم آموزش می بیند و می آموزد كه چطور بر اساس استانداردها و در صورت لزوم، نسوج سخت و نرم را جابجا كند. این با تصور مردم كه فكر می كنند هر شكلی می شود به هر صورت ای داد مغایر هست. ممكن است در بعضی موارد این اتفاق هم ممكن باشد ولی باید به جنبه های علمی و سلامت آن توجه كرد. ما هنوز نتوانسته ایم این ذهنیت را پاك كنیم كه جراحی قشنگی جهت هر نقطه از بدن و به هر شكلی كه خواستند، امكان پذیر و صحیح نیست.

باید این فرهنگ را در مردم ایجاد كرد كه هیچكس نمی تواند شبیه شخص دیگری شود و اصلا لزومی جهت این كار وجود ندارد. خداوند هر كدام از ما را به شكلی آفریده كه در جزییات با همدیگر تفاوت داریم و اصلا قشنگی در همین تفاوت هاست. مخصوصا عمل های استخوانی و اسكلتی صورت اصلا ساده و بی عارضه نیست، حتما باید لزومی داشته باشد كه این عمل ها انجام شود و در قالب استانداردها بگنجد. باید حتما ارزش این كار را داشته باشد نه این كه بخواهند شبیه هنرپیشه ها شوند یا تنوع ایجاد كنند، این دلایل اصلا منطقی نیست كه بخواهند خودشان را به عمل جراحی بسپارند.

چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید , جراحی‌بینی از مد افتاد

این عمل ها در مردان هم زیاد کردن پیدا كرده؟

نسبت مردان به زنان در گذشته یك به 10 بوده و الان هم تقریبا همان است و تفاوت معناداری پیدا نكرده.

ایران همچنان بیشترین آمار جراحی قشنگی را دارد؟

بله کشور عزیزمان ایران همچنان بیشترین عمل های جراحی قشنگی را در دنیا دارد كه مشمول بر موارد متفاوت هست. در ایران، جراحی بینی بیشترین میزان عمل های قشنگی را دارد ولی ممكن است در كشورهای دیگر جراحی های دیگر در صدر باشند.

با این میزان جراحی زیبایی، جهت كاهش عواقب آن باید چه كار كرد؟

من هر لحظه می گویم سهم مردم در عواقب جراحی های قشنگی كمتر از پزشكان نیست چون عنوان به این مهمی را دست كم می گیرند و گاهی به متخصصانی مراجعه می كنند كه به سوابق علمی آنها آشنایی ندارند. متاسفانه كمیته تخصصی جهت نظارت بر تبلیغ های تلویزیونی هم وجود ندارد و بسیار می بینیم كه در صداوسیما كسی كه متخصص است به عنوان فوق تخصص معرفی می شود یا شخصی كه یك دوره شش ماهه گذرانده یا حتی در دانشنامه او اسمی از قشنگی و پلاستیك برده نشده، به عنوان جراح پلاستیك معرفی می شود. این موارد به جراحی های غیرتخصصی دامن می زند.

بنابراین مردم خودشان باید آگاه باشند و تحقیقات مورد نیاز را انجام دهند كه به چه افرادی مراجعه می كنند. مردم گاهی فراموش می كنند كه هر جراحی چه قشنگی و چه غیرزیبایی یك دخالت در سلامت و كار تهاجمی است بنابراین به این راحتی نباید سلامتشان را به دستانی بدهند كه تیغ بر دست دارند و از تخصص آنها اطلاعی ندارند. به مردم توصیه می كنم جهت انجام هر عمل قشنگی به خودشان وقت بدهند، اجازه بدهند كه گذشت وقت به آنها نشان دهد واقعا مصمم هستند این عمل را انجام دهند یا نه و به محض این كه چنین فكری به ذهنشان خطور كرد جهت انجام جراحی اقدام نكنند.

واژه های کلیدی: ایران | جراحی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs